BAKER BOY HAT OBSSESION

02/11/2017

To me wearing 100% basic outfits without any twist to them is simply boring. Maybe that’s just the phase I’m going through or simply my approach to todays fashion/being so sick of all that minimal stuff. Don’t get me wrong, I love minimalistic designs, interiors, makeup, and awesome looks (on others), however I don’t feel that great wearing them myself lately. There’s always a way to make your simple everyday outfit look a little edgier and fun, by going for pants in the same shade but different texture, adding something a little bit oversized, a pop of colour or an accessory, or actually all of them at once – as I did.

 

 

 

 

 

ABOUT THE OUTFIT:
I love a good old hoodie and oversized jackets, however these shiny PVC pants and velvet baker boy hat are a new discovery (AND LOVE) of mine. Right, I know, I’m so late to the party with this hat, everyone seems to have it these days and tbh I didn’t even wanted to purchase it until I saw it in velvet. Here’s a thing about me – I love everything velvet, from shoes to tops, bomber jackets, coats and as you can see – baker boy hats as well. So there was no other way than owning one myself. Since then I just feel like it is this little cherry on top when it comes to so many outfits (I’m also still looking for a perfect beret tho, and after this hat am even more excited about it). With a hand on my heart I can say that am totally obsessed with it and recommend you guys to give it a shot, try it on in a store or so – because you might fall in love, just as I did. Also – loling at myself mentioning it, but it’s a great idea for greasy/bad hair day. Every day I need to go and do some grocery/food shopping and don’t feel like bothering about my hairstyle I just put this thingy on and feel like I can conquer the world in it. Going back to PVC pants – for many people they seem so be more of a miss than a hit – when it comes to me, well as you can notice I am addicted to wearing them lately, there’s just something about them. Also I have this weird love for garments/shoes that make sounds whilst you’re wearing them and these rustle with every step I take. Weirdo alert much? 

 

 

H A T: LB
S H O E S: reserved
H O O D I E: na-kd
E A R R I N G S: reserved
P V C  P A N T S: rebeccastella 
D E N I M  J A C K E T: wrangler
M E S H T U R T L E N E C K: rebeccastella
// use code ‘san20’ to get 20% off your order on rebeccastella.com

Ostatnio noszenie w 100% basic’owych stylizacji bez żadnych udziwnień jest dla mnie po prostu nudne. Może to tylko faza, przez którą właśnie przechodzę, albo po prostu moje podejście do współczesnej mody/może mam dosyć tych wszystkich minimalistycznych rzeczy. Nie zrozumcie mnie źle, uwielbiam minimalistyczne projekty, wnętrza, makijaż i stylizacje (na innych),  jednak ostatnio sama nie czuję się w nich zbyt dobrze. Na szczęście, zawsze istnieje sposób na to, aby prosty, codzienny wygląd/stylówkę nieco odmienić, wybierając spodnie w tym samym odcieniu, ale o innej fakturze, dodając coś odrobinę oversize’owego, jakiś kolor lub akcesoria, a także połączenie tych wszystkich rzeczy w  całość i stworzenie z nich jednej stylizacji wszystkie w raz.

 

O STYLIZACJI:
Uwielbiam klasyczne bluzy i oversize’owe denimowe kurtki, aczkolwiek to te błyszczące spodnie spodnie nazwane PVC i welurowy kaszkiet są moim nowym odkryciem (ale też skradły moje serce). Tak, wiem, jestem chyba ostatnią osobą posiadającą tę czapkę, wydaje mi się, że wszyscy ją już mają. Szczerze mówiąc, nawet nie miałam zamiaru jej kupić, dopóki nie zobaczyłam welurowej wersji tego nakrycia głowy. Małe info o mnie – uwielbiam wszystko, co welurowe i aksamitne, od butów po topy, kurtki bomberki, płaszcze i jak widać – kaszkiety. Nie było innego wyjścia niż jego nabycie. Od czasu kiedy wylądował w mojej szafie odnoszę wrażenie jakby był tą wisienką na torcie  jeśli chodzi o masę stylizacji (swoją drogą wciąż szukam idealnego beretu, a przez zakup tej czapki jestem tym jeszcze bardziej podekscytowana). Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że mam obsesję na jej punkcie i polecam wam, żebyście sami/same chociaż przymierzyli ją sklepie – bo podobnie jak ja, możecie się zakochać. Śmieję się sama z siebie o tym wspominając, ale jest to świetny sposób na ukrycie bad hair day. Kiedy tylko  muszę iść i zrobić zakupy spożywcze i nie mam ochoty zawracać sobie głowy moją fryzurą to po prostu wkładam mój kaszkiet, i niemalże od razu czuję, że mogłabym w nim podbić świat. Wracając do spodni z PVC – wydaje mi się, że dla wielu osób będą one czymś okropnym, niż hitem – jeśli chodzi o mnie, co także możecie zauważyć śledząc mnie na mediach społecznościowych, jestem uzależniona od noszenia ich w ostatnim czasie, mają w sobie coś wyjątkowego. Darzę też tą dziwną miłością odzież/obuwie, które wydaje dźwięki ich podczas noszenia, a te szeleszczące z każdym krokiem spodnie są jedną z nich. Jestem chyba trochę dziwakiem? 


K A S Z K I E T: LB
B U T Y & K O L C Z Y K I: reserved
B L U Z A: na-kd
 
S P O D N I E   P V C: rebeccastella 
K U R T K A  J E A N S O W A: wrangler
S I A T K O W Y   G O L F: rebeccastella 
// użyj kodu ‘san20’ żeby mieć -20% przy swoim zamówieniu na rebeccastella.com

5 responses to “BAKER BOY HAT OBSSESION”

 1. Adrianna Balmas says:

  Uwielbiam czerpać inspiracje z twoich stylizacji! Sa po prostu szałowe! Wyróżniają się i maja swój charakter <3 Jak najbardziej przemawiają do serduszka i cieszą oko !

 2. Kasia says:

  Też lubię nosić dość basic’owe rzeczy, ale głównie są one u mnie połączeniem klasycznych, przylegających jeans’ów oraz jakiejś dużej bluzy bądź zwykłej bluzki i dużego swetra. Kocham takie połączenia! <3 Btw ślicznie Ci w ciemnych odcieniach pomadki! I mega pasują ci te spodnie, chociaż ja nadal się nie mogę do takich przekonać, Miłego dnia! xx

 3. Ellie says:

  I love that kind of hat too and I love everything about the outfit!<3
  http://www.blogellive.com

 4. Karolina says:

  Jaka świetna stylizacja! Zazdroszczę Ci dżinsowej kurteczki:) Miłego dnia San! BLOG – golawskarolina

 5. Chicofstylee says:

  San cudowne zdjęcia! :*

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


copyright © theycallmesan | blog design by KOTRYNA BASS DESIGN